Dvě sídla Evropského parlamentu? Vyhozené miliardy, čertí se čeští politici

Z médií

Dvanáctkrát ročně se stěhují. Dvanáctkrát ročně platí stovky tisíc korun za „zbytečné“ přesouvání sem a tam. Řeč je o Evropském parlamentu, jehož oficiálním sídlem a místem konání většiny plenárních zasedání je francouzský Štrasburk. Všechno ostatní se ale koná v 500 kilometrů vzdáleném belgickém Bruselu. Proti dvěma sídlům parlamentu horlivě bojují čeští europoslanci. „Je to bohužel čistě byrokratická překážka, v těch základních … Čtěte dál…

Ztrácíme další část své suverenity

Z médií

Europoslanci za ODS Janu Zahradilovi nová unijní smlouva nevyhovuje. Ovšem zatímco v případě euroústavy si přál české referendum, u Lisabonské smlouvy je proti. „Průzkumy ukazují, že by v referendu prošla, a to by jí dalo ještě větší legitimitu než ratifikace parlamentem. To já nechci,“ říká.

Názory a argumenty

Z médií

Na téma česká zahraniční politika jsem na ČRo 6 diskutoval s Cyrilem Svobodou, Lubomírem Zaorálkem, Janou Hybáškovou, Václavem Exnerem a Jiřím Guthem.

Sedmička

Z médií

Především o Iniciativě Zrušme komunisty a o návrhu zákona o deregulaci nájemného jsem diskutoval s europoslancem KSČM M. Ransdorfem.