Jan Zahradil: Radiofórum

Z médií

A jestliže chceme někdy vybudovat silnou eurorealistickou platformu jednak na půdě Evropského parlamentu a jednak i v EU jako takové, musíme někde začít a musíme začít s tím a s těmi partnery, které máme k dispozici.

Jan Zahradil: Dvacet minut Radiožurnálu

Z médií

Volby do EP skončily, vyhrála v nich tady u nás přesvědčivě Občanská demokratická strana. Získala 31 % hlasů a 9 mandátů. Jenže je důvod se radovat? Nemůže vítězství ODS v eurovolbách oslabit stranu při volbách sněmovních? Zeptáme se.

Online rozhovor

Z médií

Zabráníme daňové harmonizaci, která by znamenala nárůst přímých daní. Budeme prosazovat revizi celého balíku komunitárního práva, aby z něj zmizely nadbytečné a zbytečné předpisy. Budeme prosazovat dokončení jednotného evropského trhu především o volný pohyb služeb, který ještě brání našim podnikatelům působit v celé EU.

Online rozhovor na iDnes.cz

Z médií

EPP-ED není žádná pravicová frakce, některé její členské strany jsou levicovější než někteří sociální demokraté. A v Evropském parlamentu si EPP-ED velmi dobře rozumí s frakcí Evropských socialistů, vždy se s ní dohodne a rozdělí si tam všechen vliv a moc.

Jistoty a strašení ČSSD

Z médií

Aktivity sociální demokracie se v poslední době omezují především na dvě věci: slibování a strašení. Kudy chodí, tudy rozdávají sliby.