ČRo Plus: Zahradil: Přijetí eura? Zatímco Litva má strach z Ruska, Češi a jejich peněženky se bojí krize eurozóny

Z médií

Přestože se říká, že se lidé v Česku o politiku nezajímají, pokud je o jejich vlastní peněženky, zajímají se velmi. Myslím, že si všichni všimli nástrojů, které jsou s existencí eura a vstupem do eurozóny spojeny, a i ti, kteří o politiku nejeví zájem, si to dokázali dobře spočítat: negativní vztah k euru narostl v posledních letech s krizí eurozóny.

ČT24: Události, komentáře 27.11.

Z médií

Ono tak nejde o celou komisi, jako spíš o pana Junckera osobně, ale bohužel jemu osobně se nedůvěra vyjádřit nedá, musí se hlasovat o celé komisi, takže se hlasovalo o celé komisi. Já myslím, že on v tuhle chvíli není důvěryhodnou osobou.

TV Prima: Partie 16.11.

Z médií

Především mě překvapuje ten tón, který jeden ministr, v tomto případě ministr financí, nasazuje proti svému kolegovi. To jsou opravdu poměrně razantní, řekl bych, urážky, které zazněly na těch sociálních sítích. Já nevím, co přesně za tím je. Já nicméně vím, že pan Babiš se svým investičním fondem angažuje i ve zdravotnictví, že podniká tedy ve zdravotnickém byznysu, no, a z minulosti víme, že když panu Babišovi někdo sáhne na nějaký byznys, tak že ho to velmi rozzuří.

Události, komentáře 7.10.

Z médií

Paní Jourová, zdá se, už ty problémy má za sebou a teď se bude muset soustředit na to své portfolio, které, jak už tady bylo řečeno, není nikterak jednoduché a ty jednotlivé odbornosti spolu zase až tak moc nesouvisí, takže uvidíme, jak se jí bude dařit. V každém případě já jí přeji úspěch.

Události, komentáře 16.9.: Asociační dohoda pro Ukrajinu

Z médií

Pokud by na Ukrajině nabyly vrchu nebo dokonce tu politickou reprezentaci ovládly síly extremistické, síly krajně pravicové nebo něco podobného, no, tak samozřejmě ta situace bude naprosto jiná. Zatím to vypadá, že nic takového nehrozí. A já věřím, že Ukrajina půjde dál demokratickou cestou a ne cestou nějakého radikalismu nebo krajního nacionalismu. Ale to se ukáže v těch následujících 15 měsících. Myslím si, že dnešní podepsání té asociační dohody, respektive její ratifikace evropským parlamentem byla dobrým politickým signálem.

ČRo: Stalo se dnes

Z médií

Jan Zahradil: Mně skutečně vadí to, že pan Juncker byl součástí toho systému desítky let, on ho pomáhal spoluvytvářet a teď by ho měl snad jako reformovat, to já považuji za docela špatný vtip, to mi připomíná, jak v 80. letech někde v politbyru vyměňovali Černěnka za Andropova a markýrovali různé reformy, tak k nim samozřejmě nedošlo a mám

Juncker: naprosto špatná volba

Stanoviska a projevy

Napřed citát : „Něco odsouhlasíme a čekáme. Když nenastane žádný velký pokřik a vzpoury, protože většina vůbec nepochopila, co bylo rozhodnuto, tak pokračujeme – krok za krokem, až již neexistuje cesta zpátky.“

Hyde Park (9.června)

Z médií

Bohumil KLEPETKO, moderátor: Dobrý večer. Od tohoto roku je po letech znovu prvním místopředsedou strany, která se po sebezničujícím skandálu kolem jejího, teď už bývalého, premiéra snaží zvednout, ale zatím se jí to příliš nedaří, spíš jako by bojovala o bytí a nebytí. Sám pak svou stranu jako lídr vedl do eurovoleb a i když ani v nich ODS úspěch neslavila a počítala … Čtěte dál…

Architekti evropské integrace dostali facku a musí brzdit

Z médií

Podle Jana Zahradila ODS uškodila v eurovolbách zátěž z minulosti. A kandidát ANO na eurokomisaře Pavel Telička podle něj v Bruselu nemusí obstát. „Před výbory Evropského parlamentu lidé s lobbistickou minulostí mohou očekávat velmi štiplavé dotazy,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Zahradil.