ČT24: Události, komentáře 27.11.

Z médií

Ono tak nejde o celou komisi, jako spíš o pana Junckera osobně, ale bohužel jemu osobně se nedůvěra vyjádřit nedá, musí se hlasovat o celé komisi, takže se hlasovalo o celé komisi. Já myslím, že on v tuhle chvíli není důvěryhodnou osobou.

TV Prima: Partie 16.11.

Z médií

Především mě překvapuje ten tón, který jeden ministr, v tomto případě ministr financí, nasazuje proti svému kolegovi. To jsou opravdu poměrně razantní, řekl bych, urážky, které zazněly na těch sociálních sítích. Já nevím, co přesně za tím je. Já nicméně vím, že pan Babiš se svým investičním fondem angažuje i ve zdravotnictví, že podniká tedy ve zdravotnickém byznysu, no, a z minulosti víme, že když panu Babišovi někdo sáhne na nějaký byznys, tak že ho to velmi rozzuří.

Události, komentáře 7.10.

Z médií

Paní Jourová, zdá se, už ty problémy má za sebou a teď se bude muset soustředit na to své portfolio, které, jak už tady bylo řečeno, není nikterak jednoduché a ty jednotlivé odbornosti spolu zase až tak moc nesouvisí, takže uvidíme, jak se jí bude dařit. V každém případě já jí přeji úspěch.

Události, komentáře 1.9.

Z médií

Myslím, že řada premiérů nebo představitelů členských států Evropské unie také vyhodnocuje dopady některých sankcí na svou ekonomiku, efektivitu těch sankcí. Ale ne každý z nich měl potřebu to veřejně vlastně hned po skončení summitu vytrubovat do médií. To je to, co vytýkáme panu premiérovi.

Hyde Park (9.června)

Z médií

Bohumil KLEPETKO, moderátor: Dobrý večer. Od tohoto roku je po letech znovu prvním místopředsedou strany, která se po sebezničujícím skandálu kolem jejího, teď už bývalého, premiéra snaží zvednout, ale zatím se jí to příliš nedaří, spíš jako by bojovala o bytí a nebytí. Sám pak svou stranu jako lídr vedl do eurovoleb a i když ani v nich ODS úspěch neslavila a počítala … Čtěte dál…

Jan Zahradil: Napětí v eurozóně bude dál narůstat

Z médií

17.06.2013 – Podle europoslance Jana Zahradila se bude napětí v eurozóně nadále stupňovat. „Na jedné straně zde bude tlak politických elit na další integraci a na straně druhé se bude stále zvyšovat nespokojenost voličů v jednotlivých členských státech s tím, co jim jejich vlastní politické špičky servírují,“ řekl v dnešním rozhovoru pro EurActiv český europoslanec Jan Zahradil. Mluvili jsme s ním o budoucnosti eurozóny, ale i působení České republiky v Evropské unii.

Zahradil: Klaus na eurokandidátce ODS by restartoval svůj vztah ke straně

Z médií

Případná kandidatura Václava Klause do Evropského parlamentu za ODS by mohla restartovat vztah mezi stranou a jejím zakladatelem, míní šéf europoslanců ODS Jan Zahradil. O Klausově vážné úvaze ve čtvrtek s odvoláním na nejmenovaný zdroj informoval deník Právo, exprezident tento úmysl však zatím nepotvrdil.

Jan Zahradil: Politické vítězství íránské exilové opozice

Stanoviska a projevy

Brusel, 30. září 2012 – Americký State Department po mnoha letech vyškrtl ze seznamu teroristů největší íránskou exilovou opoziční organizaci Lidových mudžáhidů (PMOI), která je součástí Národní rady íránského odporu (NCRI). Podle šéfa europoslanců ODS Jana Zahradila je to skvělá zpráva, organizace se ale na seznam nikdy neměla dostat.

Jan Zahradil: Doufám, že Senát, přestane ideologizovat, uvědomí si, že tímto postojem poškozuje Českou republiku

Z médií

O ratifikaci přístupové smlouvy Chorvatska k EU a takzvané vyjímce z charty základních práv Evropské unie dnes mluvil v večerních zprávách Českého Rozhlasu 1 – Radiožurnálu poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil. Důležité je především připomenout roli českého Senátu v procesu schvalování vyjímky. Pokud se opozice z ideologických důvodů rozhodne vyjímku zablokovat poškodí především Českou republiku a její vyjednávací pozici v Evropské radě.

Jan Zahradil: Otázky Václava Moravce

Z médií

Hostem nedělního diskusního pořadu ČT byl 1. místopředseda skupiny Evropských konzervativců a reformistů v Evropském parlamentu a předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil.