Projev při příležitosti státního svátku 28. října

Stanoviska a projevy

Ozvěny Benešovy diskuse se Šmeralem jako bychom totiž slýchali v české politice i dnes. Typickým příkladem je debata o Evropě a naší pozici v ní. Dnešní čeští „Šmeralové“ nás také nabádají, abychom raději nic nedělali, seděli a neprovokovali, abychom jen stáli v zákrytu. Každý nový nápad, nová iniciativa, vše co jen trochu vybočuje z tzv. hlavního proudu, jsou pro ně důvodem nikoliv k racionální debatě, ale k hlasitému nesouhlasnému křiku.

Jan Zahradil: Otázky Václava Moravce

Z médií

Hostem nedělního diskusního pořadu ČT byl 1. místopředseda skupiny Evropských konzervativců a reformistů v Evropském parlamentu a předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil.

Benešův odkaz

Z médií

Dnešní den, 28. květen, je také dnem narozenin dlouholetého ministra zahraničí a druhého československého prezidenta Edvarda Beneše a tudíž dobrou příležitostí ke vzpomínce na něj.

Projev na shromáždění při 385. výročí popravy českých stavů

Stanoviska a projevy

Vážené dámy a pánové, vážení přítomní, vážení hosté, především dovolte, abych poděkoval všem jednotlivcům i organizacím, které se starají o to, aby datum 21. červen 1621 nezůstalo zapomenuto. Je to zapotřebí proto, že události, historické okamžiky, dějinné zlomy bohužel také stárnou, utichají a vytrácejí se. Stárnou a utichají sice pomaleji než lidé, ale přece se tak děje. A pokud tomuto přirozenému … Čtěte dál…