ČT24: Události, komentáře 27.11.

Z médií

Ono tak nejde o celou komisi, jako spíš o pana Junckera osobně, ale bohužel jemu osobně se nedůvěra vyjádřit nedá, musí se hlasovat o celé komisi, takže se hlasovalo o celé komisi. Já myslím, že on v tuhle chvíli není důvěryhodnou osobou.

Europarlament nemůže řešit palestinskou státnost

Stanoviska a projevy

Namísto debat o palestinské státnosti by se měli europoslanci věnovat tomu, zda nejsou z prostředků EU podporování teroristé. Ve Štrasburku to řekl první místopředseda ODS Jan Zahradil. Reagoval tak na návrh rezoluce z pera levicových europoslanců, která měla vyzvat členské státy, aby uznaly palestinský stát.

TV Prima: Partie 16.11.

Z médií

Především mě překvapuje ten tón, který jeden ministr, v tomto případě ministr financí, nasazuje proti svému kolegovi. To jsou opravdu poměrně razantní, řekl bych, urážky, které zazněly na těch sociálních sítích. Já nevím, co přesně za tím je. Já nicméně vím, že pan Babiš se svým investičním fondem angažuje i ve zdravotnictví, že podniká tedy ve zdravotnickém byznysu, no, a z minulosti víme, že když panu Babišovi někdo sáhne na nějaký byznys, tak že ho to velmi rozzuří.

ČRo: Stalo se dnes

Z médií

Jan Zahradil: Mně skutečně vadí to, že pan Juncker byl součástí toho systému desítky let, on ho pomáhal spoluvytvářet a teď by ho měl snad jako reformovat, to já považuji za docela špatný vtip, to mi připomíná, jak v 80. letech někde v politbyru vyměňovali Černěnka za Andropova a markýrovali různé reformy, tak k nim samozřejmě nedošlo a mám

Europarlament coby kádrovák. Co na to pan Niedermayer?

Z médií

Bernd Lucke je německý profesor ekonomie a výrazný kritik jednotné měny euro. Tvrdí, že euro je špatně koncipované a že Evropu nespojuje, nýbrž rozděluje. Německá politická scéna to sice považuje za nemístné rouhání, stále větší část německé veřejnosti je ale opačného názoru.

Jan Zahradil: Naletěli Junckerovi

Stanoviska a projevy

Jean-Claude Juncker tento týden opět prokázal, že není nadarmo jeden z nejprotřelejších evropských politiků. Během putování po politických frakcích v Evropském parlamentu slíbil všechno všem. A tak se stalo, že napálil i pana Kellera (Jako z jiného světa, Právo, 9. 7.).

Juncker: naprosto špatná volba

Stanoviska a projevy

Napřed citát : „Něco odsouhlasíme a čekáme. Když nenastane žádný velký pokřik a vzpoury, protože většina vůbec nepochopila, co bylo rozhodnuto, tak pokračujeme – krok za krokem, až již neexistuje cesta zpátky.“

ČSSD něco doma říká a něco jiného v EU dělá

Stanoviska a projevy

Jan Keller by se lépe se svými názory vyjímal v čele kandidátky KSČM, než ČSSD – pokud si tato chce hrát na standardní demokratickou stranu. Jeho krajně levicové postoje jsou v mnohém neslučitelné se základními pilíři, na nichž stojí euroamerická civilizace – jde zejména o jeho útoky na liberální řád, svobodný trh a volný obchod. Pan Keller je tak svým extremismem jakýmsi levicovým protipólem takového Adama B. Bartoše.

Jan Zahradil: Už si nemůžeme dovolit další Janoušky

Z médií

Je pravda, že se ODS pozvolna proměňuje? V řadě regionálních organizací probíhá i díky sestavování kandidátek proces odstřihávání od letitých vazeb na lokální hybatele. Tento proces není veřejně vyhlášený jako plán vedení strany, ale na mnoha místech republiky probíhá mnohem hmatatelněji a přesvědčivěji, než byla strana zvyklá.