ČRo Plus: Zahradil: Přijetí eura? Zatímco Litva má strach z Ruska, Češi a jejich peněženky se bojí krize eurozóny

Z médií

Přestože se říká, že se lidé v Česku o politiku nezajímají, pokud je o jejich vlastní peněženky, zajímají se velmi. Myslím, že si všichni všimli nástrojů, které jsou s existencí eura a vstupem do eurozóny spojeny, a i ti, kteří o politiku nejeví zájem, si to dokázali dobře spočítat: negativní vztah k euru narostl v posledních letech s krizí eurozóny.

EU chce vystupovat jednotně. Je mi líto, že český premiér nedrží basu

Z médií

Mně je líto, že pan premiér Sobotka opakovaně nedrží basu, a že narušuje takový ten psychologický efekt, který vlastně je tak jedním z důsledků těch sankcí, tam nejde jenom o nějaký ekonomický dopad. O to, aby se někomu znepříjemnil život. Ale jde i o ten psychologický efekt toho, že tady mezinárodní organizace jménem Evropská unie vystupuje jednotně. A pan premiér Sobotka už po několikáté se jakoby od toho odchyluje.

Europarlament coby kádrovák. Co na to pan Niedermayer?

Z médií

Bernd Lucke je německý profesor ekonomie a výrazný kritik jednotné měny euro. Tvrdí, že euro je špatně koncipované a že Evropu nespojuje, nýbrž rozděluje. Německá politická scéna to sice považuje za nemístné rouhání, stále větší část německé veřejnosti je ale opačného názoru.

Česko míří k euru, potvrdil Bohuslav Sobotka

Stanoviska a projevy

Přijetí eura je podle premiéra Bohuslava Sobotky „životním zájmem České republiky a jejích občanů“. Vláda proto podle něj nebude usilovat o vyjednání trvalé výjimky z části přístupové smlouvy, která přijetí společné měny České republice nařizuje.

Hyde Park (9.června)

Z médií

Bohumil KLEPETKO, moderátor: Dobrý večer. Od tohoto roku je po letech znovu prvním místopředsedou strany, která se po sebezničujícím skandálu kolem jejího, teď už bývalého, premiéra snaží zvednout, ale zatím se jí to příliš nedaří, spíš jako by bojovala o bytí a nebytí. Sám pak svou stranu jako lídr vedl do eurovoleb a i když ani v nich ODS úspěch neslavila a počítala … Čtěte dál…

ODS spustila petici pro českou korunu

Stanoviska a projevy

Občanští demokraté v pátek spustili Petici pro českou korunu. Chtějí dát lidem možnost vyjádřit se k tomu, zda mají občané sami rozhodnout, jestli se má Česká republika vzdát koruny a přijmout euro. Petice volá po tom, aby vláda vyjednala trvalou výjimku, která umožní nepřijmout euro, pokud s tím nebudou občané souhlasit v jednorázovém speciálním referendu.

Europoslanec Zahradil: Do eurozóny bychom vstupovat neměli

Z médií

Dejvice – Není nic tajného, že europoslanec Jan Zahradil miluje rock a metal. Zkusili jsme zapátrat, kde má jeho vztah k hudbě vlastně kořeny. S lídrem kandidátky ODS do Evropského parlamentu se scházíme u budovy, kde se dříve nacházel hostinec Houtyš. Před revolucí se tu setkávali umělci, brzy se z této poměrně obyčejné hospody stalo významné kulturní středisko ČSSR. Od sedmnácti let sem chodil také Jan Zahradil. Dnes jsou sice v domě jen kanceláře, před rokem tu ale majitel nechal vyrobit pamětní desku připomínající bývalou slávu.

V Evropském parlamentu musíme zastavit vlnu zeleného šílení

Z médií

(iDNES.cz) ODS bude pro Česko požadovat trvalou výjimku, aby nemuselo přijmout euro. Volební lídr strany Jan Zahradil je i pro zrušení sídla europarlamentu ve Štrasburku, což ušetří 200 milionů eur ročně. „A je třeba zastavit vlnu zeleného šílení, kdy si Evropský parlament klade různé závazky snížení emisí,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz Zahradil.

K euru by Česká republika nemusela přistoupit nikdy

Z médií

ODS spustila svou kampaň pro volby do Evropského parlamentu a představila kompletní kandidátku. Prostor na ní dala dosud upozaďovaným tvářím i lidem notoricky známým. Lídrem voleb je europoslanec Jan Zahradil, „dvojkou“ jeho kolega Evžen Tošenovský. ODS hlásá v kampani „ne“ euru a stop růstu cen energií. Jednotnou evropskou měnu by Česká republika nemusela přijmout nikdy, říká Jan Zahradil v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.