Lídrem kandidátky ODS pro evropské volby bude Jan Zahradil

Stanoviska a projevy

Výkonná rada ODS na pondělním jednání zvolila lídrem kandidátky pro eurovolby Jana Zahradila. Předseda občanských demokratů Petr Fiala plánuje ve volbách potvrdit politické ambice a cíle nejsilnější opoziční strany. Zahradil chce být hlasem zdravého rozumu mezi protievropskými radikály a proevropskými fanatiky.

„Kandidátku ODS do evropských voleb povede Jan Zahradil – český a evropský politik, který zná práci v Evropském parlamentu a jehož znají nejen evropští politici, ale i občané ČR. Jsem rád, že lídrem kandidátky ODS bude člověk kompetentní, což považuji za zvlášť důležité ve vztahu k tomu, co se v EU děje a v budoucnu bude dít.
Budoucí debata o podobě EU totiž bude vyžadovat nejen politickou spolehlivost a oddanost hodnotám, nejen názorovou a programovou transparentnost, ale i osobní kompetentnost – a to vše Jan Zahradil reprezentuje.
Kandidátka ODS a lídr kandidátky bude nejlepší rozumná volba v České republice pro všechny, kteří chtějí EU zachovat, a doslova zachránit, a kteří právě proto vědí, že v Unii bychom měli udělat rozumné změny.
Kandidátka ODS a její lídr bude rozumná volba pro každého, kdo chce nasměrovat činnost a ambice jednotlivých institucí Evropské unie tam, kam patří. Aby sloužily společenství států Unie,“ řekl k rozhodnutí občanských demokratů jejich předseda Petr Fiala.
„Vážím si toho, že mi ODS ještě jednou svěřila zodpovědnost za naši eurokandidátku. Obzvlášť v době, kdy se naší straně opět začíná dařit, je to zavazující. Povedeme kampaň pozitivní, aktivní a reformní. Chceme být hlasem zdravého rozumu mezi dvěma extrémy – antievropskými radikály a proevropskými fanatiky,“ nastínil svoje cíle zvolený lídr kandidátky občanských demokratů pro volby do Evropského parlamentu Jan Zahradil.